Дома Магазин Дневен хороскоп за 23.08.2019

Дневен хороскоп за 23.08.2019

540
0
АКЦИЈА

ОВЕН

Работа: Може да се потпрете на соработниците. Денешниот ден ви е поволен за работа, ви доаѓаат некои нови решенија.

Љубов: Очекувајте стабилна ситауција во односот со партнерот кој ви е посветен.

Здравје: Проблеми со нервниот систем.

БИК

Работа: Ќе добиете позитивен одговор врзано за некое барање или молба која сте ја пратиле. Ве очекува поволен период.

Љубов: Ако сте планирале почеток на заедница или брак, денешниот ден е одличен.

Здравје: Ќе успеете да решите некои тегоби.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Очекувајте понуда за соработка со странство или со некоја компанија која е од странство.

Љбов: Надевајте се на познанство со личноста околу која сте слушнале многу коментари.

Здравје: Хронични проблеми.

РАК

Работа: Ќе успеете да остварите значајно подобрување на работните околности, а со време и поголема заработка.

Љубов: Цврсто верувате дека ќе ја пронајдете вистинската љубов. Иако имате разочарувања, не се откажувате.

Здравје: Немате проблеми.

ЛАВ

Работа: Очекувајте прилика да реализирате една важна соработка во иднина.

Љубов: Новото познанство ви носи елан и ви дава позитивна енергија. Подготвени сте за нова љубов.

Здравје: Наклонети сте кон алергии.

ДЕВИЦА

Работа: Очекувајте напорен ден и многу обврски. Пред вас се многу стресови и промени.

Љубов: Засега не ви е лесно со партнерот да остварите стабилност. Во некои моменти се ладите.

Здравје: Пад на имунитетот.

ВАГА

Работа: Влегувате во нов работен проект кој наскоро ви носи и добри препораки, нови соработки и подобри шанси за работа.

Љубов: Задоволни сте од односот кој го имате со саканата личност. Подготвени сте за стабилизација на бракот.

Здравје: Можен е пад на имунитетот.

ШКОРПИЈА

Работа: Можете да очекувате дека новите работни одлуки кои сте ги донеле, да се одразат многу добро на вашето работно поле.

Љубов: Засега не ви е лесно да бидете отворени по прашањето на своите емоции, затоа што се плашите да бидете повредени.

Здравје: Внимавајте на здравјето.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можни се мали конфликти со колегите. Важно е на време да научите дипломатија.

Љубов: Ви се допаѓа личност која се однесува променливо. Не сте сигурни дали и таа кон вас има чувства.

Здравје: Внесувајте повеќе магнезиум.

ЈАРЕЦ

Работа: Очекувајте да имате некои кочници на работоно поле, и дека нема да ви биде лесно да се стабилизирате.

Љубов: Можно е да имате несогласувања со саканата личност. Караниците ве оптоваруваат и ве „гушат“.

Здравје: Можни болки во грбот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Не е поволен ден за решавање на работи со документи. Избегнувајте било какви судири со законот.

Љубов: Ако сте слободни, може да очекувате ново познанство кое подоцна ќе ве води до љубовна врска.

Здравје: Избегнувајте алкохол и газирани пијалоци.

РИБИ

Работа: Финансиите може да ви бидат променливи во следниот период. Нема да ви биде лесно да остварите стабилност.

Љубов: Можно е вашата љубомора да прави големи проблеми меѓу вас и саканата личност.

Здравје: Можни проблеми со дебелото црево.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here