Дома Македонија Приведен Германец баран од Интерпол

Приведен Германец баран од Интерпол

304
0
АКЦИЈА

На 21.08.2019 година во 08.30 часот на Попова Шапка-Тетово, по потерница на Интерпол, од слобода бил лишен Р.В.Л.(55) од СР Германија.

Тој бил приведен и задржан во полициската станица за понатамошна постапка.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here