Дома Македонија Љубомир Јосифовски приведен синоќа

Љубомир Јосифовски приведен синоќа

552
0
АКЦИЈА

Поранешниот пратеник Љубомир Јосифовски синоќа бил приведен и однесен на распит во полициската станица Беко, дознава Сител од извори во истрагата.

Полицијата потврдува дека бил приведен но засега не се познати детали за случајот.

Според неофицијални информации тој се поврзува со делото “неовластено навлегување во компјутерски систем”.

Според извори од полицијата се истражува неовластено навлегување во комјутерскиот систем на Централниот регистар.

Се очекуваат повеќе детали за случајот.

Љубомир Јосифовски беше пратеник на НСДП во претходниот паламентарен состав. Му беше директен ривал на Тито Петковски за позицијата лидер на НСДП.

Извор: Сител телевизија

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here