Дома Македонија ПАНДОВ: За Фросина Ременски има толку многу докази, да ако има право...

ПАНДОВ: За Фросина Ременски има толку многу докази, да ако има право и правдина таа веднаш по распитот треба да биде притворена.

1621
0
АКЦИЈА

Со полно право народот си го поставува прашањето, има ли невина во оваа црна тројка?

Конечно дочекавме, утре на испрашување во обвинителство е повикана Фрики, почесната претседателка на Меѓународниот Рекетарски Сојуз, потпретседателка на собранието на Република Македонија и довчерашна потпреседателка на СДС. Можеби најпозната како жена на антитерористот Јовче (Џандар збира) Ременски.

По упатените во аферата Рекет тврдат дека за Фросина Ременски имало толку многу докази во истрагата на Рускоска, да ако има право и правдина таа веднаш по распитот треба да биде притворена.

Од позиција на функциите кои ги поседува може да го повтори делото, заедно со Јовче да ги малтретира сведоците, а има доволно пари и контакти за да кидне.

Токму Фрики заедно со Шеки биле двете главни карики меѓу Боки Тредичи, СДС и Заев. За со Заева и сам гледам дека не им требала Шеќеринска, пишува политичкиот аналитичар Александар Пандов на својот Фејсбук профил.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here