Дома Македонија Христијан Мицкоски: Ви ветувам правда, а за правдата не планирам никаков компромис

Христијан Мицкоски: Ви ветувам правда, а за правдата не планирам никаков компромис

407
0
АКЦИЈА

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека „За правдата не планирам никаков компромис“.

„Aко се надеваат на некакво ново Пржино, некаков нов договор на кој ќе се повтори реприза на ослабеното ВМРО-ДПМНЕ кое ќе потпишува се и сешто, надополнето со некој преторијанец во преговарачкиот тим, треба да знаат дека тој филм нема да го гледаат.
Ви ветувам правда, а за правдата не планирам никаков компромис“-порача Мицкоски.

Видеото кое го објави и во кое испраќа пораки, погледнете го во продолжение.

За правдата не планирам никаков компромис

Aко се надеваат на некакво ново Пржино, некаков нов договор на кој ќе се повтори реприза на ослабеното ВМРО-ДПМНЕ кое ќе потпишува се и сешто, надополнето со некој преторијанец во преговарачкиот тим, треба да знаат дека тој филм нема да го гледаат.Ви ветувам правда, а за правдата не планирам никаков компромис.

Posted by Hristijan Mickoski on Tuesday, September 3, 2019

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here