Дома Македонија Вести Писмото на Катица е договорено со власта за да се заобиколи опозицијата

Писмото на Катица е договорено со власта за да се заобиколи опозицијата

689
0
АКЦИЈА

Писмото испратено од Затворот Скопје, во кое специјалната јавна обвинителка зад решетки Катица Јанева му наредува на СЈО во рок од три дена кривичните предмети во судење, истрага и предистрага да се предадат во Јавното обвинителство на Љубомир Јовески.

За адвокатот Јанаки Митровски ова е изведено во координација или под притиcoк на власта за да се заобиколи процедурата, но и опозицијата.

Писмото или полномошното на Јанева е во координација или под притисок на власта со што ќе се обидат да ја заобиколат процедурата и опозицијата .На линија е и Републичкото обвинителство кое вели ете нема проблем Катица ни ги дава предметите, иако за тоа нема законски основ, пишува Митровски.

Писмото или полномошното на Јанева е во координација или под притисок на власта со што ќе се обидат да ја заобиколат…

Posted by Janaki Mitrovski on Wednesday, September 4, 2019

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here