Дома Македонија Вести Повеќе од два часа трае распитот на Ременски за „Рекет“

Повеќе од два часа трае распитот на Ременски за „Рекет“

392
0
АКЦИЈА

Повеќе од два часа, пратеничката Фросина Ременски дава исказ за случајот „Рекет“ во одделението за организиран криминал и висока корупција кај обвинителката Вилма Рускоска.

Ременски во судот пристигна нешто околу 9:30 часот, и натаму ја нема да излезе.

Во изминатите неколку дена за случајот искази даваа Лила Филиповска, Силјан Мицевски, а вчера исказ даде бизнисменот Ардијан Амзоски.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here