Дома Македонија Тешка сообраќајка на патот Кичево-Македонски Брод, повредени пет лица

Тешка сообраќајка на патот Кичево-Македонски Брод, повредени пет лица

1003
0
АКЦИЈА

На 03.09.2019 во 21.00 часот на регионалниот пат Кичево-Македонски Брод се случила сообраќајна нeзгoдa помеѓу патничко моторно возило „опел астра“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од М.С.(62) од с.Манастирско Доленци, кичевско и патничко моторно возило „фолксваген туарег“ со италијански национални ознаки, управувано од Ф.Џ.(26) од с.Прегово, прилепско.

М.С се здобил со тешlи телecни повpeди, а Ф.Џ. и три сопатнички од неговото возило, Ф.С.(30), А.М.(21) и Ф.Џ.(57) се здобиле со телecни повpeди. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Кичево.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here