Дома Македонија Моторџија прегази деветгодишно дете пред училиште во Скопје

Моторџија прегази деветгодишно дете пред училиште во Скопје

811
0
АКЦИЈА

Утрово моторџија прегази деветгодишен ученик пред основното училиште „Ацо Шопов“ во скопската населбата Радишани.

Детето за време на големиот одмор ја минувало улицата Радишанска на пешачки премин, при што било прегазен од моторџија.

Детето е пренесено во болницата „Св. Наум Охридски“ со повреди на ногата, но е надвор од животна опасност.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here