Дома Магазин забава Виц на денот: Како вика коњчето?

Виц на денот: Како вика коњчето?

482
0
АКЦИЈА

Го прашува скопјанец својот син:

– Сине, како вика мачето?

– Мјау…

– А како вика кучето?

– Ав, Ав…

– Како вика коњчето?

– СОБИРАААААМ… СТАРООО… ЖЕЛЕЗО… АКУМУЛАТОРИ… ПЕРАЛНИИИИ… БОООЈЛЕРИИИ…

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here