Дома Популарно „Пајаците“ на ПОЦ во ноќна акција во Капиштец и Дебар Маало

„Пајаците“ на ПОЦ во ноќна акција во Капиштец и Дебар Маало

312
0
АКЦИЈА

Во текот на вчерашната вечер ЈП Паркинзи на Општина Центар – ПОЦ во соработка со СВР Скопје започна ноќна акција за отстранување на непрописно паркирани возила на најфреквентни локации во Капиштец и Дебар Маало.

Со помош на специјалните возила „Пајак“ на ЈП ПОЦ, најголем број непрописно паркирани возила се санкционирани во близина на ноќните локали и кафеани, каде има најголем број на непрписно паркирани возила кои го предизвикуваат нередот во доцните часови.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here