Дома Магазин Дневен хороскоп – 08.09.2019

Дневен хороскоп – 08.09.2019

936
0
АКЦИЈА

Овен 21.3-20.4.

Љубов
Се што не ви се допаѓа во вашиот љубовен живот ќе се обидете да го турнете под тепих или едноставно да го скриете од другите. Тоа не е добро.

Кариера
Недостаток на интерес за работата е резултат на вашиот недостаток на енергија. Пробајте подобро да се организирате па ќе ви се врати желбата за работа.

Здравје и совет
Треба уредно да живеете.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов
Ако денеска се впуштите во еротска авантура , треба да знаете дека сигурно ќе промашите. Затоа задржете ја потребната дистанца.

Кариера
Не се обидувајте со сила да докажувате дека сте во право. Подобро прифатете ги советите на другите , кои се посериозни од вас.

Здравје и совет
Поважни се зборовите отколку делата.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов
Трошокот поради вашата организација на заенички ручек или вечера малку ќе ве загрижи.

Кариера
Се повеќе работи одат во ваша корист и ви го прават работниот ден попријатен. Но , вие и натаму работите со сите сили.

Здравје и совет
Можете малку да здивнете.

Рак 22.6-22.7.

Љубов
Препознавате нови љубовни шанси , а во тоа ви помагаат вашите пријатели. Денеска немојте да бидете сами , туку излезете.

Кариера
Можеби ќе ви се чини дека другите не ве поддржуваат , но тоа не е точно. Тие само се внимателни и ви покажуваат каде се грешките.

Здравје и совет
Немојте да се грижите.

Лав 23.7-22.8.

Љубов
Ќе бидете во фаза на повлекување и најдобро ќе се чувствувате во некое скришно катче самите со себе. Тоа е само преодно расположение.

Кариера
Обидете се сите поважни работи да ги привршувате , зашто наскоро за нив ќе ви треба двојно поголема енергија од вообичаеното.

Здравје и совет
Наполнете си ги батериите.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов
На дневен ред ќе испливаат некои работи од минатото од вашето семејстов , што ќе мора денеска да ги решите.

Кариера
Подготвени сте привремено да се повлечете , зашто насетувате дека така би ви одговарало.На некој начин сте во право.

Здравје и совет
Се повеќе работи ве заморуваат.

Вага 24.9.-23.10

Љубов
Веројатно ќе ви се отворат нови љубовни шанси , а со своето однесување вие ќе ги поттикнувате.

Кариера
Понекогаш ви се чини дека пред вас се задачи што не сте ги очекувале, но тие ќе ве надополнат и збогатат.

Здравје и совет
Прифатете се што доаѓа.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов
Пред вас е уште еден успешен љубовен ден.Секој вид контакт добро е поставен , па обидете се да бидете меѓу тие луѓе.

Кариера
Вашата драматичност на многумина им е здодевна. Сега ви преостанува нов стил , што значи да работите тивко и професионално.

Здравје и совет
Јадете помалку , движете се повеќе.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов
Отворени сте за луѓе и нови познанства , релативно лесно ги среќавате , но емотивното исполнување е многу тешко.

Кариера
Калкулациите околу млади луѓе или креативност на работата ќе потраат и денеска. Ќе насотјувате да ви биде интересно.

Здравје и совет
И натаму сте во добра состојба.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов
Можен е разговор за една сериозна тема со блиска личност. Ќе знаете да дадете совет или да пружите поддршка.

Кариера
На работното место се повеќе покажувате наклоност кон забави , а се помалку кон сериозна работа. Се наоѓате во свој свет и како да не ве интересира ништо друго.

Здравје и совет
Сконцентрирајте се на целта.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов
Мали нервози малку ќе ви ја разнишаат самодовербата, но само ако вие тоа го дозволите. Контролирајте се и се ќе биде во ред.

Кариера
Денеска заработените пари ќе ви изгледаат како да се малку , но разберете и дека тие не се цел сама за себе. Поважно е да работите нешто што го сакате.

Здравје и совет
Се засилува вашиот интерес за козметика.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов
Пред вас е уште еден ден во кој ќе бидете склони кон зголемена чувствителност и се поголеми барања од партнерот.

Кариера
Не грижете се за малото затишје на работата. Тоа добро ќе ви дојде за малку да се реорганизирате.

Здравје и совет
Повеќе сон и одмор.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here