Дома Македонија Вести СКАНДАЛ: Родителите гневни, ова не е воспитен процес, ова е перење на...

СКАНДАЛ: Родителите гневни, ова не е воспитен процес, ова е перење на мозок

2703
0
АКЦИЈА

„Тоа што премиерот си прави политички договори со соседни земји, не смее да се одрази врз нашите деца. Погледнете каква песничка учат во градинка. Песна која е посветена за татковината, нешто кое им е наследено од предците, но со уставното име што неколкумина пратеници си го изгласаа“.

Револтирани родители на дечиња од градинка во Македонија ја контактираа редакцијата на КУРИР. Велат дека не сакаат нивните деца да учат вакви песни.

-Погледнете што е напишано со големи букви. Ова не е воспитен процес, ова е перење на мозок, велат родителите.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here