Дома Македонија Борко Ристовски дел од новоформираниот тим од стратешки соработници на Мицкоски

Борко Ристовски дел од новоформираниот тим од стратешки соработници на Мицкоски

1022
0
АКЦИЈА

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес објави дека формирал тим од стратешки соработници, надпартиски луѓе кои секој во својата област ќе придонесе за подобрување на состојбата во државата.

Меѓу нив е и името на ракометниот репрезентативец Борко Ристовски кој ќе биде стратешки соработник од областа на спортот.

-Доволно јавноста во Македонија е запознаена со неговите постигнувања и успеси, на клупско ниво, но и на ниво на државни натпреварувања, истакна Мицкоски на денешната прес-конференција.

Тој нагласи дека тимот е составен од кадровски подготвени лууѓе, врвни професионалци со одлично лично и професионално портфолио, врвни достигнувања секој во својата област.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here