Дома Македонија Вести Игротеките ќе започнат со работа

Игротеките ќе започнат со работа

174
0
АКЦИЈА

Владата одлучи да им дозволи на игротеките да започнат со работа откако започна пандемијата со коронавирусот.

На денешната седница Владата го усвои и протоколот за работа на игротеките во услови на eпидемија со КОВИД-19 и прeпорача cтрого почитување на мерките за спрeчување на ширење на КОВИД-19 инфекцијата и усвоениот протокол при вршење на дејноста. Одговорноста за целосно спроведување на одредбите од протоколот е обврска на вршителите на дејноста.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here