Магазин

Дома Магазин

Аки Рахимовски и Гуру Харе премиерно ја претставуваат „Мајко“

Како најавија кон почетокот на месец мај, така и направија. Македонскиот гитар- блуз мајстор Игор Атанасовски – Гуру Харе сними заедничка песна со легендата...

Дневен хороскоп 21.05.2019

ОВЕН Работа: Можно е поради проблеми во комуникацијата со некој од работното опкружување, да си направите проблем кој ќе има долготрајни последици. Љубов: Сте одлучиле да...

Скандал на Евровизија – Една земја е дисквалификувана

Скандал изби на Евровизија која се одржа во Тел Авив, каде Тамара заврши на 8. место. Скандалот избил кога во едно интервју белоруското жири открило...

Тијана Дапчевиќ откри ексклузивна информација: Тамара ќе снима дует со Швеѓанецот

Тијана Дапчевиќ откри ексклузивна информација во интервју на српската телевизија „Пинк“ и рече дека нејзината сестра и овогодишна претставничка на Македонија на Евровизија, Тамара...

Дневен хороскоп 20.05.2019

ОВЕН Работа: Ви доаѓа значајно подобрување во однос на претходниот ден. Може да се надевате на позитивни пресврти. Љубов: Доколку сте имале проблем во комуникацијата со...

ТИЈАНА: До беcвест е погрeшно што Македонија не даде ниту еден поен на Србија

Сестрата на нашата претставничка на Еврсонг е paзочарана што Македонија не и даде ниту еден поен на Србија според гласовите на стручното жири. Тијана Дапчевиќ,...

Тања Царовска: КОГА ПЕСНАТА ЌЕ ЗАКАСНИ

Македонската пејачка Тања Царовска на фејсбук го кажа својот став за целата „фама“ околу евровизиската песна и настапот на Тамара Тодевска на евровизија. Царовска во...

ИСЛАНЃАНИТЕ СО ПАЛЕСТИНСКИ ЗНАМИЊА НА ЕВРОВИЗИЈА

Исландската група Хатари вечерва со палестински знамиња ги дочека гласовите на публиката во финалето на Евровизија во Тел Авив, Израел. Членовите на овој политички...

Дневен хороскоп за недела, 19.05.2019

Овен Работа Не обрнувајте внимание на коментарите на соработниците. Потпрете се на себе и на вашите способности и навреме ќе ги завршите вашите обврски. Љубов Се чувствувате добро...

Тамара откри што и значи бројот 8 со кој ќе настапи денес

Тамара Тодевска во денешното евровизиско финале ќе настапи под редниот број осум. Ова ќе биде прво претставување на нашата земја во завршницата на европското...