Магазин

Дома Магазин

Дневен хороскоп 22.07.2019

Овен Креативноста и забавата ќе ви го одбележат овој ден. Имате желба да направите нешто кое ќе остане долго време да ве потсетува на убавите...

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ: Да и помогнеме на Билјана – потребни се 8.500 евра

Билјана Ристоска пати од дијабетис и тотална инконтиненција на урина што ја спречува нормално да живее. За подобрување на нејзината состојба потребно е преку...

Цените во Будва поскапи и од Монте Карло

Фотографии кои се појавија на социјалните мрежи од еден бар во Будва во екот на сезоната, прикажуваат дека цените се превисоки. Имено доколу сакате да...

Дневен хороскоп 18.07.2019

ОВЕН Ве очекуваат нови работни обврски кои ќе мора да ги завршите во краток рок. Важна е добрата организација. Емотивно сте стабилни и задоволни сте...

Не се заљубувајте во Лавовите

Не се заљубуваjте во Лавовите бидејќи ќе ги забележат и најмалите нешта за вас. Дури и оние кои сакате да ги скриете од светот....

Дневен хороскоп 16.07.2019

ОВЕН Можеби ќе погрешите ако инсистирате на големи и драстични промени денес. Комуникацијата со саканата личност ќе се движи во подобар правец и ќе бидете...

Дневен хороскоп 15.07.2019

ОВЕН Можеби ќе погрешите ако инсистирате на големи и драстични промени денес. Комуникацијата со саканата личност ќе се движи во подобар правец и ќе бидете...

Огнен и Марија ги истераа обичаите и ја крунисаа љубовта на Галичка свадба

Зетот Огнен Караѓозовски и невестата Марина Петровска во храмот „Св. Апостол Петар и Павле“ ја крунисаа својата љубов во рамките на традиционалната манифестација „Галичка...

Денес од 17 часот влезот во Зоолошка градина Скопје ќе биде бесплатен за сите!

Денес од 17:00, влезот во Зоолошка градина Скопје влезот ќе биде бесплатен за сите. Во 18:00, жителите ќе имаат одлична можност да ја погледнат...

ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 13 И 14 ЈУЛИ 2019

ОВЕН Не е поволен викенд за работа бидејќи нема да може да ги остварите своите планови. Потрудете се тоа да не ве фрустрира премногу. Очекувате...