Персона

Дома Магазин Персона

Се разголе една од најзгодните наши пејачки: Стојне Николова во бикини (ФОТО)

Македонската фолкерка Стојне Николова, која неодамна го промовираше својот албум „Мелем за душа“ во мини фустанче или деколтирана маичка ги покажа природните атрибути на...

ПУТИН, ЧОВЕКОТ КОЈ ГО ПРОМЕНИ СВЕТОТ

Во Велика Британија ќе се снима документарен филм за рускиот претседател Владимир Путин. Филмот ќе биде во три дела, а ќе биде во продукција...

СПОДЕЛЕTE ДА ПOМOГНЕМЕ: На Дарко му се потребни 26 илјади евра за да зacтане...

На 20-годишниот Дарко Циревски од Ресен му се потребни околу 26 илјади евра за третман на неговите раце и нозе кои се одзeмeни при...

Кога имаш силна мајка, ти самата стануваш силна ќерка!

Кога имаш силна мајка, се учиш да бидеш независна. Се учиш да го зборуваш тоа што го мислиш. Се учиш да делуваш самостојно. Учиш...

Тито запалил пура во Белата Куќа: Побарале да ја изгасне, а неговиот одговор бил...

Претседателот на СФРЈ, Јосип Броз Тито бил познат по своите раскошни патувања. Многу случки говорат за моќта, почитта и угледот што ги поседувал во...

Како се живее без мајка?

Овој текст ќе го разберат само оние кои ја доживеале таа најсилна болка, која го распарчува срцето. Емотивни зборови посветени за сите деца, колку...

Три храбри девојки меѓу коњаниците на Илинденскиот марш

Оваа година три девојки со коњниците тргнуваат на Илинденскиот марш за Крушево, со цел да им оддадат почит на хероите. Драгана Каловска трета година по...

Џенифер Лопез го прослави својот 50-ти роденден

Џенифер Лопез важи за една од најпознатите личности, а вчера го прослави својот 50-ти роденден. Свршеникот на својата сакана и подари скапоцен автомобил, “Porsche Carrera...

Кичевчанец вклучен во светска карате програма за лечење на Паркинсонова болест, секоја чест!

Кичевски карактист вклучен во американска програма за лекување на Паркинсонова болест „Дејан Милошевски – Чобачо, каратист од Кичево, работи како главен инструктор во ФМА,Чикаго,...

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ: Да и помогнеме на Билјана – потребни се 8.500 евра

Билјана Ристоска пати од дијабетис и тотална инконтиненција на урина што ја спречува нормално да живее. За подобрување на нејзината состојба потребно е преку...