сцена

Дома Магазин сцена

Скандал на Евровизија – Една земја е дисквалификувана

Скандал изби на Евровизија која се одржа во Тел Авив, каде Тамара заврши на 8. место. Скандалот избил кога во едно интервју белоруското жири открило...

Тијана Дапчевиќ откри ексклузивна информација: Тамара ќе снима дует со Швеѓанецот

Тијана Дапчевиќ откри ексклузивна информација во интервју на српската телевизија „Пинк“ и рече дека нејзината сестра и овогодишна претставничка на Македонија на Евровизија, Тамара...

ТИЈАНА: До беcвест е погрeшно што Македонија не даде ниту еден поен на Србија

Сестрата на нашата претставничка на Еврсонг е paзочарана што Македонија не и даде ниту еден поен на Србија според гласовите на стручното жири. Тијана Дапчевиќ,...

Тања Царовска: КОГА ПЕСНАТА ЌЕ ЗАКАСНИ

Македонската пејачка Тања Царовска на фејсбук го кажа својот став за целата „фама“ околу евровизиската песна и настапот на Тамара Тодевска на евровизија. Царовска во...

Тамара откри што и значи бројот 8 со кој ќе настапи денес

Тамара Тодевска во денешното евровизиско финале ќе настапи под редниот број осум. Ова ќе биде прво претставување на нашата земја во завршницата на европското...

Мадона ќе настапи на Евросонг за хонорар од 1,5 милиони долари

Поп пејачката Мадона пристигна во Израел, каде што треба да настапи на Евросонг во саботата, на 18-ти мај, пред финалниот натпревар за најдобра песна. Мадона...

Новата Бонд девојка ќе ве остави без здив!

Продуцентите на Џејмс Бонд неодамна го најавија почетокот на снимањето на најновиот 25-ти филм за познатиот таен агент кој повторно ќе го игра Даниел...

“МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ” ЕЧЕШЕ СРЕДЕ МИНХЕН (видео)

Македонската песна „Македонско девојче“ како еден од најпрепознатливиот симбол за нашата земја, ечеше среде Минхен. Оркестарот „Barcelona Gipsy Balkan Orchestra“ во април направија промоција на...

Некст тајм: „Нешто ќе те питам бабо“ (Видео)

Браќата Стефан и Мартин од „Некст тајм“ направија преработка на песната „Нешто ќе те питам бабо“. Песната беше промовирана синоќа, а социјалните мрежи вријат од...

Влатко Лозаноски пред преполна ВИП Арена Борис Трајковски го одржа својот прв солистички концерт

ВИП Арената Борис Трајкоски е преполна до последното место. Влатко Лозаноски излезе на сцената и го започна својот прв солистички концерт во кариерата. Еден од...