забава

Дома Магазин забава

Огнен и Марија ги истераа обичаите и ја крунисаа љубовта на Галичка свадба

Зетот Огнен Караѓозовски и невестата Марина Петровска во храмот „Св. Апостол Петар и Павле“ ја крунисаа својата љубов во рамките на традиционалната манифестација „Галичка...

Денес од 17 часот влезот во Зоолошка градина Скопје ќе биде бесплатен за сите!

Денес од 17:00, влезот во Зоолошка градина Скопје влезот ќе биде бесплатен за сите. Во 18:00, жителите ќе имаат одлична можност да ја погледнат...

Викендов Галичка свадба – традицијата продолжува

На утрешниот голем православен празник Петровден, кој асоцира на традиционалната, единствена и неповторлива Галичка свадба, ќе ечат црковните ѕвона на галичките цркви „Св. Петар...

Бели ноќи во Санкт Петербург: Како нивната магија ја гледаат корисниците на „Инстаграм“? (ФОТО)

Од крајот на мај до почетокот на јули овој град станува уште поромантично место отколку што обично е. Тогаш врз градот воопшто не паѓа...

Шест чекори до најдобриот секс во животот

Еве неколку идеи за тоа како да ја подобрите ’акцијата’ во вашиот кревет. Немојте да глумите оргазми Лажирањето оргазми е многу честа појава. Дури 60% од...

Вечерата со Путин ја чини 30.000 евра и 6 месеци условно

Славната италијанска актерка Орнела Мути од италијанскиот Врховен суд беше прогласена за виновна за користење лажно докторско оправдување за да го избегне нејзиниот професионален...

Кога ќе ве налути некој многу близок, СЕКОГАШ сетете се на оваа приказна!

Си биле еднаш двајца браќа кои живееле на соседни фарми и кои многу се скарале. Тоа била првата жестока кавга во текот на четериесет години колку...

За што служи малата дупка на врвот од капачето на пенкалото

Дизајнерите го редизајнираа популарното пенкало Cristal Pen уште во 1991 година, но тоа помина незабележано во јавноста. Сепак, конкуренцијата со текот на времето го...

Поучна приказна: Каде што има Љубов таму е и Богатството и Успехот!

Една жена излезе надвор од својата куќа и виде 3 старци со долги бели бради како седат на нејзиниот преден трем. Таа не ги...

Набавете ја оваа билка ако сакате куќа полна со пари!

Најпознатите иcцeлители на нeгaтивна енepгија во домот се бyjните, зелени билки кои не само што ќе донесат позитивни вибрации во домот, туку, како што...