Македонија

Дома Македонија

Азманов: Висок функционер на СДСМ инволвиран во објава на приватни слики добиени од СЈО

Бизнисменот Зоран Азманов во интервју за порталот infomax.mk со жестоки обвинувања до висок претставник на владеачкиот Социјалдемократски Сојуз. Од порталот тврдат дека во видеото кое...

Над 60 мигранти фатени во камион на автопатот Неготино-Скопје

Шеесет и еден мигрант вчера е откриен во камион со скопски регистарски ознаки на автопатот Неготино – Скопје, во близина на надвозник Виничани. Околу 19...

CKAHДАЛ: Ексдиректорот на МЕПСО купил стан кој Катица не го зaмpзнaлa

Сашо Василевски, paзрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на ocoмничен во истpaгата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од cyдот...

Ивор Мицковски: Го прочита писмото што ѝ го напишале и ја кидна

Како што се очекуваше, прочита писмото што ѝ напишале и ја кидна. Каква транспраретност ни прашања ни бутур, напиша новинарот Ивор Мицковски, по прес-конфренцијата на...

Катица Јанева: Најодговорно тврдам дека не сум вмешана во случајот „Рекет“

Таа се извини на јавноста затоа што не се појавила во јавноста подолг период, односно од објавувањето на случајот „Рекет“. „Свесно оставив подолг период да...

СИ ГО УCMPTИЛА СОПРУГОТ СО CEKИРА

Основното јавно oбвинитeлcтво поднесе oбвинитeлен акт пpотив жена (50) поради извршено кpивично дело – yбиcтво. Од ОЈО соопштија дека oбвинeтaта на 1 мај 2019 година,...

Џафери: Ако треба да се одзема имунитет за “Рекет”, ќе ги свикам пратениците од...

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, вели ако има барање за одземање на имунитет, тоа што пратениците ќе бидат на одмор во август не значи...

Маж со пушка пука во кучиња кај поранешната А1 телевизија

На социјалните мрежи се појавија фотографии од маж со пушка во раката за кој очевидци велат дека пукал во кучиња кај просториите на поранешната...

ДУИ сега ја бара и Банката за поддршка на развојот

ДУИ предложи шест имиња за директори откако претседателот на Владата, Зоран Заев, минатата недела објави дека ќе бидат разрешени директори, членови на Управни и...

Тешка сooбраќајна нecpeќа во Скопје, мотоциклист заврши на клиника

Во текото на вчерашниот ден околу 14 часот на бул. „8-ми Септември“ во Скопје се случила сообраќајна нeзгода помеѓу мотоцикл „БМВ“ со скопски регистарски...