Политика

Дома Македонија Политика

Панчо Минов: Пендаровски спомна афирмирање на политички дијалог, но тоа е ѓаволски тешко на...

Пратеникот на ГРОМ, Панчо Минов во синоќешното гостување на „24 Тренд анализа“, даде свој став околу целокупната организација и инаугурација на новиот претседател Стево...

Утре во 12 часот во Собранието на Република Македонија ќе биде инаугуриран Стево Пендаровски

Собранието на Република Македонија за утре во 12 часот закажа седница на која ќе биде инаугуриран победникот на шестите по ред претседателски избори Стево...

Петревски: 5-ти Мај е денот кога ќе огрее сонцето во Македонија

Со порака за поддршка се огласи и Крсте Петревски член на извршниот одбор на ГРОМ и ги повика граѓаните да гласаат за Гордана Силјановска...

Левица одлучи да ја поддржи професорката Гордана Силјановска Давкова

Президиумот на Левица, на синоќешната седница, одлучи да ја поддржи професорката Гордана Силјановска Давкова како кандидат за претседател на Република Македонија. „Силјановска ја сметаме за...

Последен ден од кампањата за претседател, од полноќ изборен молк

Кандидатите за петти претседател на државата, Стево Пендаровски и Гордана Силјаноска-Давкова, ги користат последните часови да ги убедат граѓаните на 5 мај да го...

Проф. Игор Јанев: Бојкотот нема да успее, гласајте за Сиљановска

Професорот Игор Јанев предвидува дека во вториот круг на претседателските избори ќе има цензус и дека ако продолжи бојкотот односно нема зголемено гласање за...

Сиљановска се сретна со Апасиев, очекува поддршка од Левица

Првиот човек на „Левица“, Димитар Апасиев по денешната средба со Гордана Силјановска-Давкова, истакна дека тие имаат заеднички точки и во наредните денови ќе го...

МИЦКОСКИ ОД БИТОЛА: Ќе одговараат од пpв до последен, јас тоа ви го ветувам

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари посета на Битола, при што се сретна со голем број на граѓани. Мицкоски пред присутните посочи власта соочена...

ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА НА СРЕДБА ВО ДОЛНА БАЊИЦА, ГОСТИВАР

Денеска кандидатот за претседател на државата проф. Д-р Гордана Силјановска Давкова оствари средба со жителите на село Долна Бањица. Во текот на средбата се разговараше...

Апасиев: “Другари, немојте да дозволите Форина да стане Прецедник”

Статус на Димитар Апасиев – Левица: „Со сегашниот бојкот на второто полувреме, само ќе играме по нотите кои ни ги свират властодршците и ќе влеземе...