Вести

Дома Македонија Вести

Азманов: Висок функционер на СДСМ инволвиран во објава на приватни слики добиени од СЈО

Бизнисменот Зоран Азманов во интервју за порталот infomax.mk со жестоки обвинувања до висок претставник на владеачкиот Социјалдемократски Сојуз. Од порталот тврдат дека во видеото кое...

CKAHДАЛ: Ексдиректорот на МЕПСО купил стан кој Катица не го зaмpзнaлa

Сашо Василевски, paзрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на ocoмничен во истpaгата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од cyдот...

Катица Јанева: Најодговорно тврдам дека не сум вмешана во случајот „Рекет“

Таа се извини на јавноста затоа што не се појавила во јавноста подолг период, односно од објавувањето на случајот „Рекет“. „Свесно оставив подолг период да...

Џафери: Ако треба да се одзема имунитет за “Рекет”, ќе ги свикам пратениците од...

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, вели ако има барање за одземање на имунитет, тоа што пратениците ќе бидат на одмор во август не значи...

Маж со пушка пука во кучиња кај поранешната А1 телевизија

На социјалните мрежи се појавија фотографии од маж со пушка во раката за кој очевидци велат дека пукал во кучиња кај просториите на поранешната...

ДУИ сега ја бара и Банката за поддршка на развојот

ДУИ предложи шест имиња за директори откако претседателот на Владата, Зоран Заев, минатата недела објави дека ќе бидат разрешени директори, членови на Управни и...

Катица Јанева се појави во СЈО!

Специјалната обвинителка во оставка, Катица Јанева, денеска се појави во просториите на СЈО, дознава Алсат. Дополнителни информации сѐ уште не се откриваат, но пред...

Јанакиески мора итно да биде опepиран, здравствената состојба му се влошува!

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески повторно има пpoблеми со здравјето. Тој вчера заврши во бoлница. Како што дознава КУРИР од негови блиски,...

Лиле Стефанова: Не е точно дека сум уапсена!

Обвинителката од СЈО, Лиле Стефанова, ја демантира информацијата дека е уапсена. Оваа информација утринава се појави на социјалните мрежи, но и во неколку медиуми....

Пронајден е и другиот мобилен телефон на Јанева, не бил изгубен, туку даден на...

Обвинителството го најде и вториот мобилен телефон на обвинителката, Катица Јанева за кој таа тврдеше дека и’ е изгубен. Од Обвинителството за гонење организиран...