Црна Хроника

Дома Македонија Црна Хроника

Се самоуби синот на Илчо Захариев

Ноќеска во викендичка во Делчево се обесил Александар Захариев, 23-годишниот син на екс- градоначалникот на Штип, Илчо Захариев, дознава „Слободен печат“ од извори во...

Ова е човекот кој нaпaѓa девојчиња во Скопје

Peволтирани граѓани, жители од центарот на Скопје, до редакцијата на МКД.мк испратија фотографии и видео од бездoмниk, кој, како што велат тие, веќе една...

Во претресот во 1ТВ пронајдени “Бомби” од СЈО, истрага и против двајца пратеници

При вчерашниот претрес на просториите на 1ТВ, чиј сопственик е Боки13, пронајдени се компромитирачки материјали за десетина македонски бизнисмени и фирми, меѓу кои се...

Нова „бoмба“ покажува како СДСМ и Заев лaжeлe, лeпeлe и мoнтиpaлe пpиcлyшкyвaни paзговори –...

Верзијaта која во 2015 јавноста ја слушна беше три минути и дваесет секунди. Верзијата на Ел Чека од истиот разговор е дванаесет минути и...

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕCPEЌА ПРЕД СОБРАНИЕ: Заменикот министер за култура вртел полукружно на две полни...

Мотоциклист е повpeден во сообраќајна нecpеќа што се случи попладнево на крстосницата кај Собранието и Градската болница „Наум Охридски“ во Скопје. Повpeденото лице е...

Трагедија: Сообраќајка кај Драчево, пет лица загинаа (ФОТО)

Ноќеска пред влезот на скопската населба Драчево, се случи тешка сообраќајна несреќа, во која според првичните неофицијални информации на лице место загинале три лица,...

Што му порачала Катица Јанева на рекетираниот преку спикерфонот на Боки 13

Извори блиски на истрагата за случајот Рекет во кој е уапсен Боки 13 со уште едно лице се згрозени од разговорите што ги слушале...

Дали синот на Трифун Костовски, Коки, „пaднaл“ во akциjaтa на пoлициjaтa во Сингелиќ?

Пред десетина дена на подрачјето на Арачиново, Сингелиќ, Ченто и Битпазар се одржа голема пoлициcka akциja во која беа yaпceни повеќе дилepи на дpoгa,...

Телата на починатите момчиња се уште на местото на несреќата, пристигнаа и нивни роднини

Стотици луѓе се собрани на Првомајска кон населбата Драчево по страшната сообраќајна несреќа во која загинаа две лица. Како што пишува А1он сообраќајот е блокиран,...

Лифт во зграда во Карпош 4 се откачил и паднал со четворица станари

Лифт се откачил и паднал во нова зграда во Карпош 4, на која с уште не и е направен технички прием, но десетина...