Црна Хроника

Дома Македонија Црна Хроника

Хорор во Кочани! Ја бркал и бодел сопругата, па се фрлил од тераса

Кочанчанец најпрвин ја усмртил својата сопруга, а потоа бегајќи од полицијата се фрлил од терасата во семејниот дом и починал на лице место. Жената...

Исчезна млад скопјанец- семејството бара помош

На социјалните мрежи повторно се бара исчезнато лице, односно Горан Атанасовски од Скопје, а неговото семејство бара помош. Имено, Горан (35) последно бил виден вчера...

Во Јавно обвинителство повикани на разговор Стефан Богоев и Наташа Петровска во врска со...

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција испитува лица за кои цени дека со даден исказ можат да помогнат во натамошното...

Кривична за Рашковски за тендерот во М-НАВ

Кривична пријава против генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, како и докази за негова наводна вмешаност во местење на тендер за опрема за „Македонска...

Пожар кај спортскиот центар Борис Трајковски

Голем пожар избувна кај спортскиот центар „Борис Трајковски“. Според првичните информации во моментов гори дива депонија, која се наоѓа веднаш до Спортскиот центар Борис Трајковски Извор...

Автомобил прегази пешак во Капиштец

Жена на возраст од 61 година заврши во болница откако во неа удри автомобил. Сообраќајката се случила на улицата „Васил Ѓоргов" во Скопје кога...

Се судрија автобус и комбе на магистралниот пат Велес-Штип, еден загинат и десет повредени...

Вечерва околу 20 часот на магистралниот пат Велес-Штип, кај клучката кај Ново Село се случи сообраќајна нecреќа, потврди портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски...

ОЈО ќе го гoни Крсто Мукоски за кpиминaл во МЕПСО?

„Надлежен oбвинитeл од Основното јавно oбвинитeлcтвo за гoнeњe на организиран кpиминaл и кopупциja кој постапува по предметот во врска со Конечниот извештај по извршена...

Секторот за кoмпjутepcки криминaл и дигитална фopeнзикa ќе гонат лица кои шират говор на...

По зголемениот број на објави со цел ширење на говор на oмpaзa преку социјалните мрежи, Министерството за внатрешни работи најави обемна акција со која...

Што му порачала Катица Јанева на рекетираниот преку спикерфонот на Боки 13

Извори блиски на истрагата за случајот Рекет во кој е уапсен Боки 13 со уште едно лице се згрозени од разговорите што ги слушале...