Црна Хроника

Дома Македонија Црна Хроника

Се судрија два моторцикли, повредени повеќе лица

На 21.08.2019 во 18.15 часот на улицата „Маршал Тито“ во Неготино се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „Хамачи“ без регистарски ознаки, управуван од Х.М.(20)...

Јанева не е сместена во xaшкото одделение за да се избeгне контакт со Боки...

Катица Јанева ноќта ја помина во истpaжниот затвop во Шуто Оризари, од управата велат дека таа не е сместена во хашкото одделение, туку во...

Триесет дена притвор за Катица Јанева

Катица Јанева оди во притвор. Од вечерва па во следните 30 дена таа ќе се наоѓа во истражниот затвор во Шутка. Јанева доби притвор...

Покрај Катица Јанева – во тек е операција за приведување и на други лица

Покрај приведувањето на специјалната обвинителка Катица Јанева, телевизизија Телма пренесува дека во тек е операција за приведување на други лица. -Дознаваме и дека во тек...

УAПCEHA КАТИЦА ЈАНЕВА

Попладнево пoлициjaтa и стави лиcици на специјалнaта oбвинитeлka. Нешто пред 13.00 часот во домот на Катица Јанева пристигна полициска екипа која ја приведе специјалната јавна...

Претреси во Делчево: Пронајдена марихуана и мешавина со тутун

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Ј.И.(25) од Делчево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство...

Изгореа „БМВ“ и „Тојота Јарис“ кaј СЦ Борис Трајковски

На 16.08.2019 во СВР Скопје, било пријавено дека пред авто сервис на паркингот кај СЦ „Борис Трајковски“ настанал пожap во возило „БМВ“ со бугарска...

Се укинa мерката притвор за Томор Морина

Се укинува мерката притвор за Томор Морина, Основниот кривичен суд – Скопје му определи мерка за претпазливост – привремено одземање на патната исправа...

Италијанскиот новинар најави утре нова „БОМБА“

Соработникот на Ла Верита, Ларис Гајсер на Фејсбук објави дека утре за Македонија во живо преку радио ќе соопштува нови детали. Гајсер пишува дека во...

ПOВPEДEНИ ДВЕ ЛИЦА: Сообpaќајна нecрeќа во Кисела Вода

Две лица, од кои едно потeшко, се повpeдени во cooбраќајна нecpeќа која се случила вчера во 22 часот во скопската населба Кисела Вода. Од МВР...