Црна Хроника

Дома Македонија Црна Хроника

Ограбени две обложувалници на Спорт Лајф за 24 часа

Во Скопје вчера околу 22 часот, на улица „Маџари“ во спортска обложувалница „Спорт лајф“од страна на две непознати лица со закана со пиштол извршено...

Идентификувано телото најдено во Тетовско, крај локалниот пат Стримница-Желино

Полицијата го откри идентитетот на безживотно тело на машко лице пронајдено во Тетовско, покрај локалниот пат Стримница-Желино како Б.И. (30) од скопското село Љуботен,...

Безживотно тело пронајдено во бездна во Тетовско

Вчера во полициската страница Групчин е пријавено дека во областа кај селото Стримница е најдено безживотно машко тело на возраст од околу 40 години. Од...

Двојно убиство во Кисела Вода при обид за грабеж

Околу 17:00 часот пред менувачницата "Македон" во Кисела Вода, при обид за грабеж се застрелани две лица. Неофицијално, две лица се обиделе да го...

Убиство во Чаир

Синоќа околу 22:30 часот во Единицата за информации и команда било пријавено дека на ул.Лазо Трповски, кај маркетот Принц имало пукотници и има повредени...