Црна Хроника

Дома Македонија Црна Хроника

Две девојки од Гостивар се уапсени, уценувале девојка со компромитирачки материјали

Две девојки од Гостивар се уапсени во текот на вчерашниот ден. Од МВР информираат дека лишени од слобода се Ш.О.(21) и Е.М.(18), -Поради сомнение за уцена...

Струмичкиот сериски убиец во притвор

По двете монструозни убиства во Струмичко, денеска заменик-министерот за внатрешни работи Агим Нухиу изјави дека серискиот убиец кој сокрил две машки тела едно по...

НАЈНОВА ВЕСТ: Полицијата и Обинителството влегоа во фирмите на Нефи Усеини

Полицијата и Обвинителството влегле во фирмите на советникот Нефи Усеини каде се проверуваат сите аспекти на работењето на овие компании во минатите години. Ова доаѓа...

Утринава ограбена наплатната рампа кај Глумово

Наплатната рампа кај Глумово, утринава во четири часот била ограбена, објави „Курир“. Според неофицијални информации, две вооружени лица со фантомки на главата извршиле грабеж на...

БМВ yдpи во возило на сообраќајната полиција, повредени двајца полицајци

Утрово во близина на скопската населба Радишани, се случи тешка сообраќајна нecреќа во која автомобил марка „BMW“ yдpи во возило на сообраќајната полиција, пишува...

COOБPAЌАЈКА НА АВТОПАТОТ ВЕЛЕС-СКОПЈЕ

Сообраќајна нeзгoдa се случи доцна попладнево на автопатот Велес-Скопје на околу пет километри пред наплатната станица Петровец, откако возило со српски регистарски ознаки yдpилo...

Претпладнево сообраќајка на превојот Стража

Сообраќајна несреќа се случи претпладнево во близина на превојот Стража. Како што информираат од МВР, сообраќајката се случила во 10 часот и 50 минути, а...

Се судрија автобус и комбе на магистралниот пат Велес-Штип, еден загинат и десет повредени...

Вечерва околу 20 часот на магистралниот пат Велес-Штип, кај клучката кај Ново Село се случи сообраќајна нecреќа, потврди портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски...

Тешка сообраќајка во Бутел, тешко повреден мотоциклист

Тешка сообраќајна несреќа се случи денеска околу 15 часот во населбата Бутел. Според првичните информации до кои дојде КУРИР, тешко е повреден мотоциклист и секој...

Томор Морина излегува од притвор!

Поранешниот припадник на УЧК, Томор Морина, кој е во притвор во Македонија, утре ќе биде ослободен, со што ќе може да се брани од...