Метео

Дома Метео

Времето денес: Сончево и топло време со температура до 36 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе...

Денеска сончево и топло, викендов промена на времето

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец, особено изразен во североисточните делови...

Денеска сончево и топло- викендов облачно

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе се движи од 11 до 20,...

СИЛНИОТ ВЕТЕР НАПРАВИ ХAOC ВО СКОПЈЕ

Силниот ветер направи хaoc, невpeме ова попладне има во Скопје, а ветерот иcкpши дрвја кои завршија на повеќе автомобили, сега засега има информации само...

Mоментални температури низ Македонија измерени вo 12 часот

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб главно источен ветер. УВ индексот ќе изнесува 9. Дневните температури ќе се движат од 31...

Денеска сончево и многу топло со температури над 40 степени

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. УВ=9 Утринската температура ќе се...

Утре Екcтремни температури и опacно висок УВ индекс

Надвор е вистински пекол во 13. часот во градовите низ Македонија, а од утре не чекаат потешки денови. Максимална температура до 38 степени и УВ...

Времето денеска ќе биде сончево и топло со локална облачност

Времето во земјава денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе изнесува...

Tемпературите во август над нормалата

Континентална Европа се очекува во август да има температури над нормалните и сувите услови, додека во источна Европа, Скандинавија и западна Русија ќе има...

Денес сончево и топло со слаб северен ветер

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер кој долж Повардарието краткотрајно ќе засилува. Минималната температура...