Популарно

Дома Популарно

Азманов: Висок функционер на СДСМ инволвиран во објава на приватни слики добиени од СЈО

Бизнисменот Зоран Азманов во интервју за порталот infomax.mk со жестоки обвинувања до висок претставник на владеачкиот Социјалдемократски Сојуз. Од порталот тврдат дека во видеото кое...

Елмас го облече дресот на Наполи

Денешниот ден е специјален за македонскиот фудбалер Ељиф Елмас. Тој ги помина медицинските прегледи и набрзо официјално ќе стави потпис на договор со екипата...

Над 60 мигранти фатени во камион на автопатот Неготино-Скопје

Шеесет и еден мигрант вчера е откриен во камион со скопски регистарски ознаки на автопатот Неготино – Скопје, во близина на надвозник Виничани. Околу 19...

CKAHДАЛ: Ексдиректорот на МЕПСО купил стан кој Катица не го зaмpзнaлa

Сашо Василевски, paзрешениот генерален директор на МЕПСО, купил стан од фирма на ocoмничен во истpaгата „Поштенска банка“, имот кој СЈО не побарало од cyдот...

Борис Џонсон нов лидер на британската владејачка Конзервативна партија и ќе ја наследи Тереза...

Џонсон утре би требало и службено да стане премиер, и тоа откако кралицата ќе го прифати неговиот мандат Околу 160.000 членови на Конзервативната партија вчера...

Ивор Мицковски: Го прочита писмото што ѝ го напишале и ја кидна

Како што се очекуваше, прочита писмото што ѝ напишале и ја кидна. Каква транспраретност ни прашања ни бутур, напиша новинарот Ивор Мицковски, по прес-конфренцијата на...

Катица Јанева: Најодговорно тврдам дека не сум вмешана во случајот „Рекет“

Таа се извини на јавноста затоа што не се појавила во јавноста подолг период, односно од објавувањето на случајот „Рекет“. „Свесно оставив подолг период да...

СИ ГО УCMPTИЛА СОПРУГОТ СО CEKИРА

Основното јавно oбвинитeлcтво поднесе oбвинитeлен акт пpотив жена (50) поради извршено кpивично дело – yбиcтво. Од ОЈО соопштија дека oбвинeтaта на 1 мај 2019 година,...

Џафери: Ако треба да се одзема имунитет за “Рекет”, ќе ги свикам пратениците од...

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, вели ако има барање за одземање на имунитет, тоа што пратениците ќе бидат на одмор во август не значи...

Маж со пушка пука во кучиња кај поранешната А1 телевизија

На социјалните мрежи се појавија фотографии од маж со пушка во раката за кој очевидци велат дека пукал во кучиња кај просториите на поранешната...