Популарно

Дома Популарно

ЗОРАН ВЕРУШЕВСКИ БАРАЛ ДА СЕ ПРИСЛУШКУВААТ МИЈАЛКОВ И ГРУЕВСКИ: Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски...

Додека Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски прибирале докази за нелегалното масовно прислушување во УБК, а потоа истите му ги предавале на Зоран Верушевски, добиле...

(ФОТО) КРСТЕ ПЕТРЕВСКИ: Вака ќе изгледа новата преамбула на Уставот. Значи во 1944 год....

Социјалните мрежи вријат по фотографијата која ја објави членот на Извршниот Одбор на ГРОМ, Крсте Петревски на која е претставена преамбулата во полн состав...

АРСИМ ЗЕКОЛИ: Референдумот е отворената манипулација на протнување на Договорот „на мала врата“ преку...

Немам сомнеж дека Референдумот „ќе успее“ и дека „ќе нѐ биде”. Начинот на кој ќе се постигне тој „успех“ и нашето „биднување“ е мојот...

ЏИНОВСКО ЕВРО СПОМЕНИК ВО СКОПЈЕ: Глупост или уметност во ценарот на градот?

Кампањата за влез на Македонија во ЕУ и НАТО со ново име го достигна дното. Името на Македонија очигледно е продадено па токму поради...

ВМРО-ДПМНЕ СЕ ОГРАДИ ОД ВЛАДО ПОПОВСКИ: Неговиот став за договорот со Грција е личен,...

Откако Владо Поповски рамо до рамо со Камбовски на трибината во МАНУ го истакна својот позитивен став околку договорот за името потпишан во Преспа,...

МИТКО ЈАНЧЕВ ПРАВИ РАСКОЛ ВО ВМРО-ДПМНЕ: Митко Јанчев со став како Зоран Заев –...

Зоран Заев го повика ВМРО-ДПМНЕ да донесе став да повика да се гласа на овој референдум, а партијата и огромното мнозинство донесоа став кој...

ПАНДОВ: Само глув човек вечерва не слушна и слеп човек не виде кристално чист...

Аналитичарот и поранешен пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов ја анализираше вчерашната прес-конференција на опозицијата. Имено тој на својот Фејсбук профил истакна дека вчерашниот...

(ВИДЕО) Ечат бомби и од Белата Куќа: Трамп и нудел вработување на Омароса Њумен...

Поранешната соработничка на американскиот претседател Доналд Трамп, Омароса Маниго Њумен, објави снимка во четвртокот со која таа тврди дека Трамп сака да ја замолчи...

Кривични пријави за двајцата битолчани, ќе одговараат за “говорот на омраза” на Мечкин Камен

МВР ги соопшти иницијалите на двајцата битолчани против кои е поднесена кривична пријава за говорот на омраза искажан на Мечкин Камен. Едниот од нив...

Крсте Петревски: КОСОВО КОНТРА МЕРКИ

Ако бевте одговорна Македонска влада, немаше да се доведеме во ситуација пазар како Косово да може да го дестабилзира и да влијае на извозот...