Скопје

Дома Скопје

XAKИPAHИ ПАРКОМАТИТЕ НА „ПОЦ“: Пopнo на мониторите за нaплaтa

Вчеравечер паркоматите на „Паркинзи Општина Центар – ПОЦ“ биле xakиpaни, а на мониторите на апаратите за плаќање на паркинг се емитувале пopнo филмови, пренесуваат...

За празниците од 26.04.(петок) до 29.04.2019 година (понеделник) бесплатен паркинг на ПОЦ!

По повод претстојните Велигденски празници од 26.04.(петок) до 29.04.2019 година (понеделник) паркиралиштата со кои стопанисува ЈП Паркинзи на Општина Центар ќе бидат бесплатни за...

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов и Богоев се најнеспособните градоначалници во историјата на Скопје и Карпош.

На Петре Шилегов и на Стефан Богоев им требаше годин и пол за да излезат и да го работат она за што се платени,...

Масовна сеча на дрва во Аеродром: Ветуваа зеленило, а го опустошија Скопје

Градоначалниците на Град Скопје и општина Аеродром, Петре Шилегов и Златко Марин, во своите кампањи пред изборите ветуваа зеленило. Кога ги добија гласовите на граѓаните,...

Викендов неколку улици ќе бидат затворени во Скопје

Продукцијата „Скопје Филм Студио“ ја известува јавноста дека во периодов се работи на снимање на нов долгометражен игран филм со работен наслов “Хомо”. Филмот ќе...

Уставниот cyд привремено го yкина мopaториумот за градба во Општина Центар

Уставниот cyд на денешната седница донел одлука привремено да се yкинe мopaториумот на вкупно 31 ДУП во Општина Центар. Станува збор за речиси целата...

Арсовски: Петре Шилегов го доведува во опасност здравјето на сите Скопјани нудејќи му ја...

Петре Шилегов го доведува во опасност здравјето на сите Скопјани, жители на Скопје и околината. Петре Шилегов се врзува со сомнителни бизнисмени од Хрватска...

„Вечер“: Дрисла под концесија на луѓе со криминално досие за тендери и депонии на...

Не е веќе само страв и сомневање, туку сериозна индиција дека скопскиот градоначалник Петре Шилегов овозможил влез на сомнителен конзорциум под покривот на германската...

Утре без струја делови на Кисела Вода и Аеродром

Од „ЕВН Македонија“ АД информираат дека утре, поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа во гад Скопје, без електрична енергија ќе останат: Во периодот од 9...

Скопјани ќе плаќаат повисоки сметки за вода

Пречистителната станица во Трубарево, што ќе биде изградена до следната година ќе биде огромен трошок и за градот Скопје и за скопски Водовод. Овие...