Скопје

Дома Скопје

„Пајаците“ на ПОЦ во ноќна акција во Капиштец и Дебар Маало

Во текот на вчерашната вечер ЈП Паркинзи на Општина Центар - ПОЦ во соработка со СВР Скопје започна ноќна акција за отстранување на непрописно...

Демолиран зелениот кров на ГТЦ (ВИДЕО)

Непознат маж го демолирал зелениот кров на ГТЦ кој е во изградба. https://www.facebook.com/petreshilegov/videos/2979591698932075/?t=0 Видеото и ликот на човекот кој ги растура градежните работи го објави градоначалникот...

Без струја денеска делови од Карпош, Центар, Чаир и Бутел

Без електрична енергија денеска неколку часа ќе останат корисниците во делови од општините Бутел, Центар, Чаир и Карпош. Од РЦУК по известување од ЕВН...

Шилегов: Центарот на Скопје ќе биде затвopeн за автомобили од следната година

Низ центарот на Скопје од наредната година нема да се движат автомобили. Градоначалникот Петре Шилегов за СДК.МК вели дека во моментов работат на проектот...

СИЛНИОТ ВЕТЕР НАПРАВИ ХAOC ВО СКОПЈЕ

Силниот ветер направи хaoc, невpeме ова попладне има во Скопје, а ветерот иcкpши дрвја кои завршија на повеќе автомобили, сега засега има информации само...

Без струја делови на Карпош, Чаир и Кисела Вода

Од „ЕВН Македонија“ информираат дека поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без електрична енергија ќе останат делови на општина Карпош, Чаир и Кисела Вода. Од...

Град Скопје ја заборави заштитата на Вардар, граѓаните порачуваат надлежните да се фатат за...

На социјалните мрежи се појави видео на кое граѓаните на Скопје ја снимиле реката Вардар во катастрофална состојба. Тажната слика доаѓа од центарот на Скопје...

ЈСП: Постојката „Југодрво“ не е во функција

Постојката Југодрво, поради изведување на градежни активности на булевар „Кочо Рацин“, привремено не е во функција, соопштуваат од ЈСП. Автобусите од јавниот превоз ќе почнат...

Викендов над 200 казнети возачи во Скопје

На 27.07..2019 година (сабота) во периодот од 06:00 до 24:00 часот Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи спроведе контрола...

СТРАШНО: Дедо манијак се самозадоволува во автобус на ЈСП (ВИДЕО+18)

До нашата редакција попладнево пристигна видео на кое јасно се гледа како дедо во автобус на ЈСП Скопје се самозадоволува пред многуте патници. Станува збор...