Спорт

Дома Спорт

Објавен списокот на играчи на Вардар кој ќе зaминaт од клубот

Изминатиот викенд играчите на РК Вардар одржале состанок со се уште актуелниот сопственик Сергеј Самсоненко и пoчecниот претседател, Михајло Михајловски. Пopaнeшниот прв човек на „црвено-црните“...

САМСОНЕНКО ОСТАНУВА: Вардар ќе се cпаси со мулти-милионски буџет

Ракометниот клуб Вардар и понатаму ќе стои на здpави нозе, затоа што договорена е соработка на повеќе компании и бизнисмени, кои во иднина ќе...

Навивачите на КК Кожув, му оддадоа почит на прерано загинатиот кошаркар Јовица Трпески.

Навивачите на КК Кожув, „Фантоми Север“ му оддадоа почит на прерано загинатиот кошаркар Јовица Трпески. Младиот кошаркар на Гостивар беше еден од загинатите во сообраќајната...

Драма во Скопје: Исланд во финишот се спаси од пораз против Македонија!

Македонија беше на чекор до нов триумф против Исланд, но противникот со гол на три секунди пред крајот се спаси од пораз, натпреварот заврши...

Македонија со фантастична игра до голема победа против Исланд

Машката сениорска репрезентација на Македонија со голема победа 34:33 (17:17) се враќа од гостувањето кај Исланд во првиот меѓусебен меч во второто коло од...

Вардар ја освои титулата во СЕХА лигата

Ракометарите на Вардар со 26:23 го победија Загреб во финалето од СЕХА лигата и по петти пат станаа шампиони во регионалното натпреварување, Даинис Криштопанс...

Новото име на стадионот „Филип Втори“, веројатно ќе биде „Национален стадион Скопје“

Најголемиот фудбалски стадион во Македонија ќе добие ново име. Арена „Филип Втори“ ќе замине во историјата, согласно Преспанскиот договор. Грците веќе реагирале...

Ареа направија химна за кошаркарскиот клуб Гостивар!

Една од најпопуларните групи во македонската музичка историја, сними навивачка песна за клубот од истиот град од каде што потекнуваат овие два...

КК Гостивар победата против Блокотехна им ја посвети на настраданите во автобуската несреќа

Прв натпревар на КК Гостивар во „Младост“, по трагичната сообраќајна несреќа која го погоди градот,во која животот го изгубија 15 граѓани. Гостивар се` уште...

ПСЖ, Реал Мадрид, Јувентус и Челзи сакаат да го ангажираат Зинедин Зидан

Зинедин Зидан во моментов е веројатно најбараниот тренер во Европа, тврдат одделни шпански и италијански медиуми, пренесува АА. Францускиот фудбалски стручњак во моментов го посакуваат...