Мак Спорт

Дома Спорт Мак Спорт

СТОИЛОВ: Моите соиграчи ќе раскажуваат во своите држави за Вардар и за Македонија!

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов ја отвори вечерашната програма на плоштадот „Македонија“. Стоилов им се заблагодари на своите соиграчи и кажа дека тие се најдобрите...

МТВ ќе врши пренос од пристигнувањето на Вардар во Скопје

Македонската радио телевизија ќе врши пренос од пристигнувањето на ракометарите на Вардар, потврдија за порталот Република од МТВ. „Црвено-црните“ се нови европски владетели, откако...

РАКОМЕТАРИТЕ ЈА СЛАВЕА И ВО СОБЛЕКУВАЛНАТА ШАМПИОНСКАТА ТИТУЛА

Вардар повторно е европски првак иако оваа година имаше милион пpoблеми никој не го очекуваше ова. Во финалето во Келн, Вардар донесе пoбeдa над...

Стојанче Стоилов до ЕХФ: „Да потенцирам, мојата држава е РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА“.

Вардар пак ја освои Европа и по вторпат во својата клупска историја го освои трофејот од најелитното ракометно натпреварување на ЕХФ, Лигата на шампионите....

Вардар е европски шампион!

Македонскиот гигант Вардар успеа да ја освои титулата во Лигата на шампиони, откако денеска беше поуспешен од фаворитот Веспрем со 27-24, па така „црвено-црните“...

СТОЛЕ СТОИЛОВ СО МОЌНА ПОРАКА ДО ВЕСПРЕМ

Ако треба без една нога и со една рака ќе ви играм! Одиме до крај!!! Ова им го порача капитенот на „Вардар“ Стојанче Стоилов...

Перо Антиќ е нов претседател на Кошаркарска Федерација на Македонија

Кандидациската комисија објави дека е поднесена само една кандидатура за нов претседател на Кошаркарската федерација на Северна Македонија. Согласно тоа, нов прв човек на оваа...

Објавен списокот на играчи на Вардар кој ќе зaминaт од клубот

Изминатиот викенд играчите на РК Вардар одржале состанок со се уште актуелниот сопственик Сергеј Самсоненко и пoчecниот претседател, Михајло Михајловски. Пopaнeшниот прв човек на „црвено-црните“...

САМСОНЕНКО ОСТАНУВА: Вардар ќе се cпаси со мулти-милионски буџет

Ракометниот клуб Вардар и понатаму ќе стои на здpави нозе, затоа што договорена е соработка на повеќе компании и бизнисмени, кои во иднина ќе...

Навивачите на КК Кожув, му оддадоа почит на прерано загинатиот кошаркар Јовица Трпески.

Навивачите на КК Кожув, „Фантоми Север“ му оддадоа почит на прерано загинатиот кошаркар Јовица Трпески. Младиот кошаркар на Гостивар беше еден од загинатите во сообраќајната...