Балкан

Дома Свет Балкан

Страшно невреме во познатите летувалишта во Грција, неофицијално има и жртви (Видео)

Неколку од омилениите локаци за летување на Македонците во Грција вечерва беа погодени од силно невреме. Според фотографии и видеа објавени на социјалните мрежи невреме...

Еуропол: Албанија е главен извор на марихуана и синетички дроги за земјите од ЕУ

Трговијата со дрога и наркотични средства е најпрофитабилен бизнис за криминалните структури во земјите од ЕУ. Во овој нелегален бизнис се вртат околку 24...

ПАНИКА ВО ГРЦИЈА: Се појавиле летоци за автономија на егејска Македонија

Како што пренесува Star.gr, се појавиле летоци во околината на Лерин и Серес со содржина која повикува на Автономија на Македонија во Грција. Летоците...

По убедливиот пораз грчкиот премиер Алексис Ципрас поднесе оставка

По убедливиот пораз на денешните европски избори, грчкиот премиер Алексис Ципрас поднесе оставка и објави предвремени избори наредниот месец. Ваквата одлука на Ципрас, доаѓа откако...

Русија ќе го замрзне Преспанскиот Договор

Поранешниот министер за одбрана и вицепремиер на грчката влада Панос Каменос очекува Руската Федерација да ја замрзне примената на Преспанскиот договор Каменос смета дека...

Бојко Борисов во младоста

Актуелниот премиер на Република Бугарија од секогаш бил во или блиску до политиката, но не и секогаш како политичар. Во минатото тој работел како телохранител...

Цела плажа стана на нозе уште на првите стихови на химната на СФРЈ (ВИДЕО)

Несекојндевна глетка во Улцин, денес покажа дека симболот на некогашната големата држава, не е заборавен. Имено присутните се опуштале во ритам на салса, но во...

Србинка силувана 20 пати во Дубаи од човек кој го запознала на интернет

Србинка (53) години доживеала вистинска тортура после состанок во Дубаи со маж од Нигерија кој го запознала на социјалните мрежи. Насилникот и го одземал пазошот,ја...

Еди Рама во тешка состојба итно префрлен во Берлин ?

Албанскиот премиер Еди Рама итно е префрлен во болница во Берлин поради проблеми со срцето, објавија албанските и косовските медиуми. По прединфарктната состојба која Еди...

Предмалку cилен земјoтрec ја пoгoди грчката престолнина!

Земјoтрес со јaчинa од 5.2 степени според Рихтеровата скала предмалку ја пoгoди Грција. Земјотресот е на длабочина од 10км...