Uncategorized

Дома Uncategorized

Деталите за ,,Peкет” ќе можете да ги проследите утре на овој линк во 11...

Соработникот на Ла Верита, Ларис Гајсер на Фејсбук објави дека утре за Македонија во живо преку радио ќе соопштува нови детали. Гајсер пишува дека во...

Лилјана Шеќеринска се пресели во Аргентина? Социјалните мрежи вријат дека се подготвува колективно бегство!

Сестрата на Радмила Шеќеринска, Лилјана Шеќеринска се пофали на социјалните мрежи дека се преселила во Буенос Ајрес во Аргентина. Притоа твитер заедницата почна јавно да...

АУДИО „бомба“ за MOHCTPУM: СЈО ги ослободи убијците?!

На социјалната мрежа Фејсбук, кичевчанецот Ел Чека објави 8 минутен разговор ,,бoмба”, која потврдува дека обвинeтите во случајот кој го превзеде СЈО кои претходно...

Катица на граница

Нови фотографии од специјалната јавна обвинителка Катица Јанева осамнаа на социјалните мрежи. На Твитер, од пред околу два часа од профил со „Началникот“ се објавени...

Забрана за движење во шума во Националниот парк Маврово

Националниот парк Маврово донесе привремена забрана за движење во шума. Известувањето ви го пренесуваме во целост: И З В Е С Т У В А...

Видео од моментот кога Боки 13 и Зоки Кичеец ги земаат парите од Орце...

Италијанските медиуми објавија видео од моментот кога Бојан Јовановски и Зоран Милески Кичеец со полна торба пари излегуваат од домот на бизнисменот Орце Камчев,...

Изводи за родени се издаваат со коси црти наместо македонско во графата за државјанство

Во изводите од матичните книги за родени кои ги добиваат граѓаните деновиве не го пишува државјанството. Во графата за државјанство, наместо тоа да биде наведено,...

Земјотрес во близина на Ростуше во Западна Македонија.

Земјотрес денеска е регистриран во близина на Ростуше во Западна Македонија. Земјотресот со јачина од 2.5 степени бил со епицентар на 4 км од Ростуше. Потресот...

Руската армија успеа да изгасне пожар на територија од 690 илјади хектари

За оваа операција за борба со огнената стихија е формирана специјална воздухопловна група за гаснење пожари на големи подрачја. Оваа група вклучува воено-транспортни авиони...

Нова стихозбирка за деца од истакнатиот поет Наум Попески

„Дувни, дувни ветренце“ е најновата книга песни за деца од Наум Попески, објавена од „Бата прес“ од Скопје. Стихозбирката содржи околу 90 песни на...